Страховий стаж це просто

Подекуди підходить час коли у нас є необхідність звернутися чи то до центру зайнятості за призначенням допомоги по безробіттю, чи то в пенсійний фонд для оформлення пенсії. В усіх випадках ключовим фактором є, так званий,   страховий стаж.

Страховий стаж – це період часу, за який вами чи за вас сплачено державі єдиний соціальний внесок. Як правило, ЄСВ сплачує за робітника роботодавець. Ця процедура виконується бухгалтерією підприємства так, що звичайному робітнику не потрібно робити зайвих рухів.

Але ось підійшов час коли потрібно дізнатися про свій страховий стаж. Йдете ви, для прикладу, в пенсійний фонд, а там з’ясовується, що колись бухгалтерія зробила неправильний розрахунок, десь міститься неправильний запис в реєстрі чи то інше.

Добре, коли на час виходу робітника на пенсію підприємство ще існує і в змозі внести всі зміни в реєстри, щоб виправити помилки. А якщо ні, то в людини можуть виникнути серйозні проблеми у вигляді того, що серйозний відрізок його страхового стажу не буде зарахований, що, відповідно, вплине як на термін виходу на пенсію, так і на її розмір.

Одним словом, подекуди необхідно контролювати стан свого страхового стажу, щоб, коли справа дійде до пенсії, не довелося оббивати пороги установ, проклинати бюрократію та пити ліки від нервів.

Отже, сьогодні СН випускає нову публікацію-урок стосовно того, як проконтролювати стан справ із своїм страховим стажем.

Не варто, напевно, розповідати про прогрес і т.д. Простіше кажучи,  в пенсійному фонді також є і успішно працює особистий кабінет громадянина в якому представлений широкий функціонал для громадян для того, щоб вони могли особисто контролювати свої кошти.

Портал ПФУ розташований за цим посиланням http://portal.pfu.gov.ua

На стартовій сторінці порталу є кнопка “Вхід” яка відкриває вікно авторизації в системі. Отримати доступ до свого кабінету можна через електронний цифровий підпис (ЄЦП), або ж через пароль отриманий в відділенні пенсійного фонду.

Для отримання паролю необхідно звернутися до свого пенсійного відділення.

У випадку з ЄЦП його можна отримати в сертифікованому центрі. На цьому моменті зупинятися не будемо, лише зазначимо, що у найдоступніший та  найпростіший спосіб отримати такий електронний підпис  можна в ПриватБанку, через систему Приват24.

На сторінці авторизації Ви вводите дані вашого електронного цифрового підпису та входите  в систему.

Меню системи досить просте і розділене на декілька умовних блоків. Тут можна звернутися до ПФУ. Переглянути розмір своєї пенсії (якщо пенсіонер), переглянути свою зарплатню і саме головне – страховий стаж.

Натиснувши на кнопку “Мій страховий стаж”, ви побачите ваш загальний стаж. Перейшовши на вкладку “Відомості, що враховуються для визначення пенсії в розмірі підприємств” Ви потрапите на сторінку, де можна побачити всі ваші нарахування за всі періоди в розрізі підприємств та календарних місяців.

Це найцікавіший розділ. В самому верху розділу будуть перераховані всі ваші роботодавці. Напроти кожного буде свій код. Далі йтиме розшифровка. По коду вказується підприємство, яке сплачувало за вас ЄСВ. Потім нарахування в розрізі місяців і страховий стаж.

В цьому розділі перш за все варто звернути увагу на рядок “Страховий стаж”. Якщо в ньому нулі, а Ви в цей час точно знаєте, що працювали на підприємстві, то з якоїсь причини підприємство за Вас не сплатило ЄВС. З цього приводу варто поспілкуватися з бухгалтерією підприємства.

Якщо виявиться помилка, тоді бухгалтерія здає уточнений звіт і ваш страховий стаж збільшиться за відповідний період.

Цікавий момент. Під час роботи над даним матеріалом автор публікації виявив якраз таку помилку у своєму страховому стажі. З якоїсь причини автору не зарахувався один місяць стажу. В Іванівському відділенні пенсійного фонду підтвердили помилку нарахування і надали консультацію стосовно того, як її виправити.

Це добре, що помилка з’ясувалася саме зараз, коли підприємство ще існує і на ньому працюють ті самі люди які здавали звітність, тому виправити  буде відносно просто.

А от якщо кинутись виправляти цю помилку через 30 років, коли прийде час оформляти пенсію, то це буде значно важче, якщо не неможливо взагалі.

А якщо замість місяця випаде один або ж, навіть,  два роки страхового стажу?  Це вже дуже серйозно.

Радимо нашим читачам користуватися сервісом пенсійного фонду та тримати руку на пульсі пенсійних подій.

Маленька примітка. В реєстрі міститься інформація про страховий стаж починаючи з 2000 року.

Додатково. Посилання на цю та інші публікації довідкового сенсу містяться в розділі “Довідка” меню цього сайту.

Коментарів немає  1. //

    Дуже хороший матеріал, особливо для людей, які на ти з комп’ютером та інтернетом. Хочу ще додати, що таку довідку раніше можна було отримати в управлінні пенсійного фонду, написавши заяву. А ось чи можливо це сьогодні незнаю.


  2. //

    Романе, перечитайте перший абзац. Слово субсидії треба замінити на слово пенсії. У Пенсійному фонді оформляють пенсії, а субсидії – в управлінні соціального захисту населення.

Залишити відповідь

Увійти через: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.