Прокуратура почала перевірки Нижньосірогозької ЦРЛ

Нещодавно в Нижньсірогозькому районі з’явився сайт місцевих новин.

Буквально однією із перших публікацій видання стала стаття про те що в Нижньосірогозькій ЦРЛ з пацієнтів вимагають гроші. Більш детально з публікацією можна ознайомитися на сайті видання.

Сьогодні Каховська місцева прокуратура розповсюдила перссреліз  по цьому питанню.

Пропонуємо нашим читачам оригінал даного релізу:


02.06.2016 в мережі інтернет на сайті sirohozy.pp.ua опублікована стаття під назвою «В Нижнесерогозской больнице вымогают деньги за роды?».  Враховуючи те, що наведені у вказаній статті факти, підпадають під ознаки кримінально-карних діянь та підлягають обов’язковій перевірці 10.06.2016 Каховською місцевою прокуратурою  розпочато досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами КЗ «Нижньосірогозька ЦРЛ».

В де ржавних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається всім громадянам, незалежно від її обсягу та без попередніх, поточних або наступних розрахунків за її надання. Тобто представники закладу не мають жодних підстав вимагати у пацієнтів або їх родичів будь-яку фінансову компенсацію за лікування.

Погроза припинити лікування у разі відмови від сплати коштів за ліки або благодійної допомоги є порушенням конституційних прав громадян та карається згідно чинного законодавства.

Дуже часто потерпілі від злочину або їх родичі  бояться звертатися до правоохоронних органів або звертаються, але занадто пізно…

Своєчасне звернення в поліцію могло б запобігти важк им наслідк ам цього виду правопорушень. Для того, щоб довести зловживання, хабарництво чи вимагання, працівникам правоохоронних органів необхідно провести ряд заходів для збирання доказової бази. Випадки вимагання грошей у лікарнях нерідкі. Якщо з Вас або Ваших близьких вимагають гроші за лікування в комунальних закладах охорони здоров’я Іванівського та Нижньосірогозького районів,  винагороду лікарям, медичному персоналу або вимагають сплатити благодійну допомогу або оплату інших послуг за лікування в районних лікарнях Ви можете безпосередньо звернутись до Каховської місцевої прокуратури за телефонами:

для мешканців Іванівського району код для дзвінків з мобільного телефону (05531) 3-11-05,

для мешканців Нижньосірогозького району код для дзвінків з мобільного телефону(05540) 2-15-95

або на електронну адресу Каховської місцевої прокуратури: khprok@pho.gov.ua.