Пестициди та важкі метали вбивають рибу у Дніпрі

На території Херсонської області в акваторії Каховського водосховища та  р. Дніпро зафіксовано масовий замор риби 23 липня 2018 року в районі  с. Веселе Бериславського району та 24 липня 2018 року в районі м. Нова Каховка. Про це було повідомлено департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Під час виїзду на місце державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області відібрали проби поверхневої води. За результатами проведених досліджень встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) по нітритам, нітратам по залізу загальному.

Розчинений кисень у Каховському водосховищі становив 3,19 мг/дм3, в р. Дніпрі – 2,11 мг/дм3 при ГДК 6,0 мг/дм3.

27 липня поточного року в районі с. Бабино Верхньорогачинського району виявлено замор водних живих ресурсів орієнтовно в кількості одна тонна. Вода Каховського водосховища мала червоний колір, яка за течією від територіальної межі з Запорізькою областю текла далі територією Херсонської області.

У відібраних пробах встановлено перевищення ГДК по залізу загальному та хімічному споживанню кисню (ХСК).

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА  Юрія Попутька, для з’ясування причини замору риби Херсонською регіональною державною лабораторією ім. Ценковського державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено дослідження загиблої риби.

Було виявлено  небезпечні речовини у м’язах замореної риби, зокрема пестициди (ДДТ, фосфати, аміак тощо).

«З метою вжиття відповідних заходів реагування 27 липня було скликано засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про випадки загибелі риби в водоймах на території області», – повідомив Юрій Попутько.

Також департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації направлено відповідне звернення до Горностаївської та Верхньорогачиської райдержадміністрацій, головного управління держпродспоживслужби в Херсонській області, управління державного агентства рибного господарства в Херсонській області.

Державною екологічною інспекцією в Херсонській області направлено листи до Служби безпеки України з проханням виявити на території Запорізької та Херсонської області невідомі отруйні речовини або суб’єктів господарювання, хто їх  скидає.

Крім того, для всебічного розгляду зазначеного питання, Департамент з відповідним запитом звернувся до департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської та Запорізької обласних державних адміністрацій. Одночасно інформуємо, що з метою оперативного вирішення поточних питань щодо попередження загибелі риби та інших водних живих ресурсів у пониззі Дніпра та інших водних об’єктах області, видано розпорядження заступника голови обласної державної адміністрації від 01 серпня 2018 року № 618 «Про обласну постійно діючу комісію з розгляду питань, пов’язаних з попередженням загибелі риби та інших водних живих ресурсів».

Створена робоча група планує провести  перевірки фактів замору риби на території Херсонської області та причин їхнього виникнення.

Прес-служба ХОДА

Нагадаємо, великий замор риби стався на території Каховського магістрального каналу. Скоріш за усе причини в цього замору аналогічні тим, які трапилися в Дніпрі.

18 коментарів


 1. //

  24 августа, все кто неравнодушен к тому что творят в нашей родной Ивановке ВЛАСТЬ ИМУЩИЕ!!! Собираемся возле входа в администрацию . При себе нужно иметь старинное украинское оружие- вилы!!! И будем гнать этих пузатых твое от кормушки! ВСТАВАЙ СТАР И МЛАД!!! ЗА СУДЬБУ СВОЕЙ МАЛЕНЬКОЙ РОДИНЫ ИВАНОВКА!!!


 2. //

  А як їх гнать? Всі дома сидять, тільки пишуть


 3. //

  Так гнать надо тех, кто её уничтожает! На костёр демонов!


 4. //

  Іванівка скоро зникне з карти області і гнать нікого не треба буде.


 5. //

  У Ярчука и Романенко официальная должность дегустаторов Ивановских пирожков!!! Гнать их падлюк в три шеи!!!


 6. //

  интересно какая должность у Ярчука Он постоянно на рынке со своим другом Романенко едят пирожки


 7. //

  там пол водовода нужно погрузить в канал ато начальников больше чем надо собрались одни дармоеды.


 8. //

  Украине и войны не нужно что б уничтожить свой народ.


 9. //

  ЧП !!!!ВЫ ЕБ….СЬ!!!!О ЧЕМ ВЫ???


 10. //

  Вода у нас отрута. Винні є
  І щербань і дебелий. Піклуйтеся про людей, а не про свої зажирівші морди. У кожному селі відкривайте скважини і хай щербань сам пє ту воду


 11. //

  та опять Дебелий винуватий, і все ОТГ, шо там скромнічать


 12. //

  А как ласты сложим,тогда и увидим.Хороша водичка или нет?


 13. //

  Нород! Хватай верхушку водовода и в канал их сук!!! На них и проверим, какая вода “питьевая “!!! Вставай Ивановка!!! Хватит “терпилами” жить!!! У Щербаня своя скважина, и ему плевать что у нас из крана течёт!!!


 14. //

  Люди!!!! Так можна пити воду чи ні? Ато влада мовчить, водовод мовчить . Травлять нас чи ні?


 15. //

  В канале в 2 отсеках рыба уже всплыла. скоро и к водоводу дойдет- ждите трупный яд уже близко


 16. //

  Риба, риба, риба….та за цей час з 22 липня нiхто не згадав про людей….нiхто нiкого не попередив, шо цю воду не можна пити…… на нас що експерименти проводят, яку ми гранично допустиму дозу витримаемо?!!!!…..


 17. //

  В балки мабуть та сама отрута


 18. //

  Пишемо листи одне одному,створюємо комісії.А отрута все більше розповсюджується по каналу ,люди й далі споживають дану воду .А ми все пишемо.