“Пенсійний депозит”: Шмигаль розповів про концепцію накопичувальної пенсійної системи в Україні

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль допускає впровадження накопичувального рівня пенсійної системи до 2021 року. На його думку, накопичувальна система – це єдиний шлях для майбутніх пенсіонерів отримувати гідну пенсію, а для бізнесу – зберегти адекватне навантаження.

Про це він сказав в інтерв’ю агенству «Інтерфакс-Україна».

«Для нас це неминучість – рухатися до пенсійної системи з накопичувальними фондами. Ми наразі готуємо законопроекти. Не хочу здатися занадто оптимістичним, але до 1 січня 2021 це цілком реально впровадити», – розповів Шмигаль.

Нагадаємо, зараз в Україні діє солідарна пенсійна система, коли гроші від усіх, хто працює, надходять у Пенсійний фонд, де розподіляються між усіма пенсіонерами. Кожна офіційно працевлаштована людина сплачує зі своєї зарплати 22% єдиного соціальноговнеску (ЄСВ), який іде в Пенсійний фонд. Також із зарплати кожного працівника відраховуються 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Накопичувальна система, за словами Шмигаля, передбачає, що на рахунок працівника будуть відраховувати по 2% від ЄСВ і по 2% – від ПДФО.

«Обговорюється такий варіант: 2% від нинішнього ЄСВ виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для фірми, ні для людини, і ще 2% беремо з ПДФО (податку на доходи фізичних осіб. – Ред). Ці 4% дозволяють у сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн», – заявив Шмигаль.

Також прем’єр зазначив, що буде три варіанти забрати гроші:

 • всю суму одразу при досягненні пенсійного віку;
 • розтермінування виплат на 5-10 років;
 • довічне утримання.

«Це виходить такий собі пенсійний депозит, де частину забезпечує держава, другу частину може докладати сама людина», – додав Шмигаль.

Finance.ua

3 коментарі


 1. //

  Ця країна приречена(


 2. //

  “Ці 4% дозволяють у сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн гривень” – заявив Шмигаль. І захоче той нещасний новоспечений пенсіонер забрати одноразово той злощасний 1 міліон гривень. І дурний радітиме з того приводу. Прибіжить з заявою, щоб йому виплатили. А там скажуть: “А грошей у фонді немає. Дифіцит фонду. Бо всі кошти, зібрані з дурних, пішли на виплату зарплати чиновників”.


 3. //

  Роботяга відраховує 35 років 30%% від з/п , а проживе після пенсії дайсть Боже
  20 років , та й що то за життя , як все на ліки буде йти . Типове наїпа..во…